» Centrum Szkolenia

W 1978 r. Imi Lichtenfeld i kilku jego uczniów, wśród nich Haim Gidon, założyli w Izraelu Stowarzyszenie Izraelskiej Krav Maga (Israeli Krav Maga Association – IKMA), jako organizację non-profit, aby promować krav maga na całym świecie.

Haim Gidon, osoba z najwyższym stopniem mistrzowskim na świecie (czarny pas 10-tego stopnia), jest szefem organizacji i wybranym następcą Imi’ego.

Krzysztof Sawicki jest przedstawicielem Israeli Krav Maga Association w Polsce oraz szefem wyszkolenia Israeli Krav Maga w Polsce.

Krzysztof Sawicki posiada najwyższe izraelskie kwalifikacje instruktorskie w Polsce. Jest pierwszą i jedyną osobą w Polsce, która zdała w Izraelu prestiżowy egzamin na stopień mistrzowski Krav-Maga, (od 1978 roku egzamin ten pomyślnie zaliczyło tylko kilkanaście osób na świecie spoza Izraela).
Krzysztof Sawicki w dowód uznania najwyższej jakości prezentowanych technik oraz taktyk walki został wyróżniony tytułem

„official representative of the Israeli Krav Maga Association”.

Izraelskie Stowarzyszenie Krav Maga sponsoruje programy szkoleniowe na całym świecie, a główny ośrodek szkoleniowy Stowarzyszenia zlokalizowany w Netanji, w Izraelu. Więcej informacji w języku angielskim oraz hebrajskim jest dostępne na stronie internetowej IKMA: www.kravmagaisraeli.com

Kierowane przez Krzysztofa Sawickiego

Centrum Szkolenia Israeli Krav-Maga

zostało założone przy współpracy z Israeli Krav Maga Association (Izrael), jako wynik kilkuletniej współpracy.

Centrum Szkolenia Israeli Krav Maga w Polsce z siedzibą w Warszawie jest centralnym ośrodkiem szkoleniowym i nadrzędnym organem metodycznym systemu w Polsce. Kadra Centrum Szkolenia to najbardziej doświadczony zespół instruktorski w Polsce i Europie działający pod przewodnictwem Krzysztofa Sawickiego.
Jego celem jest kreowanie poprawnego wizerunku Krav Maga w Polsce i na świecie, w oparciu o nowoczesne, stale udoskonalane taktyki i techniki walki, oraz metody i programy treningowe Krav Maga, asygnowane przez Israeli Krav Maga Asociation jedynej zarejestrowanej organizacji Krav-Maga w Izraelu, a także utrzymywanie stałej współpracy z najlepszymi ekspertami od spraw bezpieczeństwa na świecie, co gwarantuje najwyższą jakość szkoleń w systemie Krav-Maga.

W ramach Centrum Szkolenia działa profesjonalny Zespół Szkolenia Strzeleckiego i Taktycznego. Jest to międzynarodowy zespół składający się z instruktorów, którzy są rekrutowani m.in. spośród byłych antyterrorystów i szkoleniowców wojska i policji. Wieloletnie doświadczenia zawodowe naszych instruktorów poparte są również nieustannym doskonaleniem swoich umiejętności w kraju i za granicą min. w Izraelu i USA, na kursach rowadzonych przez najlepszych specjalistów na świecie w dziedzinie działania antyterrorystycznego.

Zobacz niektóre szkolenia:

SWAT – Israeli Tactical Shooting Immediate Rapid Deployment & Counter-Terror Engagement

Ponadto kadra Centrum Szkolenia IKM uczestniczy w tworzeniu programów szkolenia i kreowaniu rozwiązań systemowych zakresu szkolenia strzeleckiego, taktycznego i walki w bliskim kontakcie dla wojska i policji.