» Kurs Instruktorski IKMA 2008 w Polsce

W Polsce od kilku lat przeprowadzane są profesjonalne szkolenia instruktorskie przeprowadzane przez senior instruktorów IKMA.

W roku 2008 miało miejsce szczególne wydarzenie w Israeli Krav Maga Association. Z okazji 30-lecia organizacji po raz pierwszy w Europie odbył się kurs instruktorski IKMA. Kursy IKMA tej rangi odbywały się do tej pory jedynie w Izraelu. Z dumą informujemy, że jako wiodący ośrodek w Europie zostaliśmy wyróżnieni mozliwością organizacji kursu instruktorskiego. Grand Master Haim Gidon wraz z członkami Professional Committee – Noam Gidon, Ygal Arbiv oraz Krzysztof Sawicki – Szef Wyszkolenia IKM w Polsce – poprowadzili pierwszy kurs instruktorski w Polsce i Europie. Wydarzenie to jest efektem długotrwałej i owocnej współpracy IKMA Polska prowadzonej przez Krzysztofa Sawickiego z głównym ośrodkiem szkolenia w Netanii (Izrael).

Przedsięzięcie to jest szczególnym wyróżnieniem dla IKMA Polska jako ośrodka wiodacego w Europie w zakresie szkolenia instruktorów Israeli Krav Maga. Do tej pory wszystkie kursy instruktorskie prowadzone przez Grand Mastera Haima Gidona odbywały się tylko i wyłącznie w Izraelu i USA.

Niezależnie od szkoleń w Europie i USA wszyscy instruktorzy IKMA przechodzą regularne szkolenia w centralnym ośrodku szkolenia w Izraelu.