» Militarne

Israeli Krav Maga – najlepszą obrona jest atak

W izraelskim wojskowym systemie walki IKM – nacisk szkoleniowy położony jest głównie na atak. Żołnierz uczy się jak pokonać wroga zadając mu śmiertelne rany w jak najkrótszym czasie, minimalnie ryzykując swoim życiem. Do walki używamy broni palnej długiej, krótkiej, pałki i noża. Żołnierz jest uczony systemu w sposób ofensywny tak, by mentalnie był gotów do starcia. Izraelska walka nożem i izraelska taktyka strzelecka są nieodłącznymi elementami szkolenia walki w bezpośrednim kontakcie IKM. Żołnierz jest uczony walki wręcz i taktyki, by automatyzm użycia broni był naturalną konsekwencja ruchu w skutecznej eliminacji przeciwnika. System jest ciągle rozwijany i weryfikowany w sytuacjach wojskowych i policyjnych zagrożeń w Izraelu.

W Izraelu – państwie, które pozostaje w ciągłym stanie wojny, organizacja IKMA zaangażowana jest w szkolenie instruktorów dla potrzeb Izraelskich Sił Obronnych (IDF, T’sahal), izraelskiego wywiadu, służb bezpieczeństwa oraz Policji Izraelskiej i Straży Granicznej.

Kpt. Krzysztof Sawicki szef szkolenia Israeli Krav Maga w Polsce od ponad 15 lat prowadzi w sektorze MON oraz MSWiA szkolenia specjalistyczne w zakresie m.in. sytuacji wysokiego ryzyka, CQB, walki w bezpośrednim kontakcie, walki nożem oraz taktyki strzeleckiej. Szkolenia odbywają się m.in.: dla jednostek specjalnych wojska, Policji, Marynarki Wojennej, Straży Granicznej, ABW i in. Jako uznany ekspert w zakresie walki wręcz, samoobrony oraz taktyki strzeleckiej w bliskim kontakcie, Krzysztof Sawicki prowadzi kursy i współtworzy programy szkoleniowe dla szkół wyższych oraz ośrodków szkoleniowych wojska i policji (m.in. Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce, Ośrodki Szkolenia Policji oraz dla służb ochrony banków m.in. Straż Bankowa NBP w Warszawie i inne).

Zobacz również szkolenia specjalistyczne >>

Zobacz również szkolenia policyjne >>

Wszystkie informacje na temat szkoleń – Krzysztof Sawicki tel. +48 606 949 159 lub centrum@krav-maga.pl